Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nije danas hteo da komentariše tekst Krika, na čijoj meti se našao njegov sin Danilo, najavljujući da će na sve laži i napade odgovoriti po ukidanju vanrednog stanja.
- Oprostite sto vam danas neću odgovoriti. Imaću svo vreme ovoga sveta čim se završi vanredno stanje, da vam odgovorim na sve njihove laži, napade i suprotstaviću se siledžijama koji misle da imaju pravo da unište Srbiju, rekao je predsednik Vučić.
Vučić je dodao tim povodom da je njegov životni moto – borba:
- Moj životni moto je borba, a boriću se jače i više nego ikada. I boriću se za svu decu Srbije, ne samo za moju, poručio je Vučić.
Podsetimo, dan nakon što se lider opozicije, Dragan Đilas, oglasio video snimkom na društvenim mrežama, na kojem je plakao i psihički se raspadao, a sa kojim je jedino želeo da izazove sažaljenje na konto njegove dece koja nikada i nigde nisu pomenuta, putem svojih glasila nastavlja kampanju protiv deteta koje je pre neki dan izašlo iz bolnice.
Mediji koji su pod kontrolom i otvoreno rade za Dragana Đilasa, objavili su fotografiju sina predsednika Srbije, čime konstatno vrše pritisak i kampanju protiv Danila Vučića. Po nalogu pojedinih političkih moćnika, Danila Vučića povezuju sa članovima navijačkih grupa i kriminalnih organizacija bez ijednog dokaza, zatim objavljuju fotografiju čime od njega prave metu.
Pokušavaju da kriminalizuju Danila, kako bi udarili na Aleksandra Vučića preko porodice protiv koje se vodi bespoštedna kampanja, sa ciljem obaranja sa vlasti predsednika Srbije.
Isti oni koji su na društvenim mrežama veličali Đilasa i njegovu borbu protiv vlasti ispisivali su i gnusne poruke, na koje se niko iz tog opozicionog tabora nije ni štrecnuo, a kamoli ogradio od njih ili otvoreno osudio.
Jedna od poslednjih je bila:
- …Samo se nadam da ćemo pišati i na grobove tvoje dece, a ne samo tebe – napisano je 20. aprila na nalogu na Tviteru „Zovem se Ostoja“.
- Jebem ti mrtve Danila i debilnu Milicu.Grobove ti jebem.Svaku kost pojedinacno.Jebem ti i seme i pleme.Picko lazljiva i tupava.Presece ti.Fuj – pisalo je sa profila @alexandrizam.
Morbidne reči uputio je i funkcioner DS-a Slavko Tatić: Haiku za danas: Samo mrtvi Vučići su dobri Vučići.
Treba podsetiti i na jezivu izjavu urednika Tabloida Milovana Brkića u kojoj kaže da se ne sme dozvoliti da mali Vukan, Milica i Danilo pobegnu, jer će, kako je rekao, poslati ljude po njih, da ih traže i budu kažnjeni.
Đilas nije zaustavio ove i mnoge druge glasnogovornike svoje politike, već je i sam doprinosio trovanju atmosfere. Pogurao je ovu grudvu svaki put kada je prelazio okvire političke borbe, pa pozivao na linč Vučića.
Ipak, predsednik Srbije i ovoga puta šalje poruke mira i ne zadire ni u čiju porodicu, kao što ne bi trebalo ni u njegovu bilo ko da dira i poručuje:
- Čuo sam da hoće moju ćerku da siluju, da žele mom sinu da završi na respiratoru i da dobije rak umesto korone. Još nisam čuo da je iko pomenuo Đilasovu decu. Ko je pomenuo njihovu decu? Biće da nije niko. Neću da vam kažem šta mislim o tome, mislim da je ljudima u Srbiji sve jasno, rekao je Vučić novinarima juče posle sastanka sa liderima opozicije.
Predsednik Aleksandar Vučić kaže da će uvek prvi osuditi napad na nečiju porodicu, decu, ali da decu lidera SZS Dragana Đilasa niko nije pominjao i nije napadao.