Najgrubljim metodama, fizičkom silom i pretnjama, novinar Tomo Lovreković sprečen je danas da uđe u centralu Stranke slobode i pravde, čiji je član.
Lovreković se pojavio sa buketom ruža, bombonjerom, C kafom i flašom vina “Carica Milica”, ali je umesto toga kao što se u snimku vidi dočekan pretnjom lopatom, uvredama, fizičkim nasiljem i iznošenjem.
Lovreković tvrdi da Đilas tako vidi demokratiju, kao što je vidi i u paljenju skupštine, prebijanju Goce Uzelac, motornoj testeri i medijskom monopolu.
- Sve u duhu Evrope – kaže Lovreković, koji dodaje da je Đilas ljubomoran jer se Marinika više radovala susretu sa njim nego ugovoru u Multikomu. Novinar je ovo naveo i u izjavi policiji i tvrdi da je demokrata Đilas poznat po takvoj demokratiji, pa je i tasta prebio zbog ljubomore.
- Za razliku od njega, Marinika i ja smo za pluralizam, a ne nasilje, pa ćemo ga izbaciti na stranačkoj skupštini. Do tada može sezonska za Sautempton i ključevi Bata Gojkovog stana mi i po učlanjenju pripada, kaže Lovreković.
Novinar Lovreković pravosnažno oslobođen lažnih optužbi Marinike Tepić
Apelacioni sud u Beogradu, u krivičnom predmetu prema okrivljenom novinaru Tomislavu Lovrekoviću, zbog krivičnog dela ugrožavanje sigurnosti, potvrdio je presudu Višeg suda u Beogradu i odbacio neosnovanu tužbu Višeg javnog tužilaštva, zasnovanu na optužbama Marinike Tepić.
Ovom presudom, novinar Tomislav Lovreković, oslobođen je lažnih optužbi Marinike Tepić, koja je manipulacijom i evidentnim pokušajem zloupotrebe pravosuđa, htela sebi da omogući veće prisustvo u medijima, da da sebi na značaju i od sebe stvori nepostojeću žrtvu.
Tepićka je, optužujući novinara Lovrekovića, nesumnjivo htela i da cenzuriše medije i pokuša da zabrani slobodu javnog govora, izvlačeći iz konteksta delove teksta “Kad bi N1 bio televizija, a patriote – patriote…”.
Tepićkine konstrukcije, koje menjaju smisao Lovrekovićevog teksta, postavljene su kako bi nju predstavile kao ugroženu i izazvale sažaljenje naroda, jer zna da je široj javnosti, zbog “preletanja” kroz šest stranaka, više negativno iritantna nego interesantna.
Lovreković je u odbrani, koju su Viši i Apelacioni sud u potpunosti prihvatili, negirao postojanje namere da pomenutim tekstom ugrozi sigurnost oštećene. On je precizno objasnio da je tekst napisao sa ciljem kritike nje kao javne ličnosti, odnosno kao kritički osvrt na njeno političko delovanje i da je pozvao na “kontraborbu”, odnosno da se istim sredstvima i na isti način odgovori na istupe u javnosti Tepićke i njenih istomišljenika.
Podsetićemo, mediji u južnom Banatu, u više navrata, uhvatili su Mariniku Tepić u lažima koje su mogle da imaju ozbiljne posledice, a javno su zabeleženi i njeni Gebelsovski pokušaji da se opoziciono političko delovanje sa fašističkim obrisima prikaže kao antifašistička borba.
Reakcijom na nasilničko ponašanje i uništavanje javne imovine, Tepićka i njeni istomišljenici, po svaku cenu hoće da izazovu lažnu sliku o pozivu na njihov linč, što je model delovanja opozicije.