RK Dinamo poražen od Metaloplastike

Autor :  apr 21, 2019

Šabac - Dvorana: Zorka. Gledalaca: 1.200. Sudije: Mošorinski i Pandžić. Sedmerci: Metaloplastika 6 (6), Dinamo 9 (8). Isključenja: Metaloplastika 12, Dinamo 12 minuta. Semafor:  7:2 (10), 12:7 (18), 16:13 (26), 21:16 (31), 22:20 (38), 29:25 (52)

METALOPLASTIKA: Budoić, Vorkapić 12 (5), Pisarić 1, A. Babić 3, Došen. Bomaštan, Jandrić, Đukić 1, Mićić, Matičić 3, Todorović 1, Rašić, Gojković 3, Milić 6, Trkulja, D. Babić 4.
DINAMO: Milošević 7 (4), Pilipović 5 (4), Radanović 2, Stojanović, Dimitrijvić 3, Savić 1, Jezdimirović 3, Jovanović, Pavlović, Zlatanović, Distol, Milenković, Barudžić 3, Kostadinović 3, Vučković 4, Radovanović.

Domaći tim je odmah nametnuo ritam, bio odlučniji i precizniji, a u 8. minutu je na semaforu stajalo 7:2.Tek u 20. minutu golom Barudžića Dinamo je stigao na dva gola zaostatka, ali brzo je uspeo šansu da prokocka, što se ne može reći za rivala, koji je preko Milana Milića pogodio.

Šapčani su imali odličnu seriju, vezali nekoliko dobrih napada i to je odmah dalo rezultat, pa je na semaforu stajalo 21:16. Dinamo je postigao laka tri pogotka i došao na minus tri 22:19, a potom su Pančevci preko Pilipovića ponovo bili precizni sa linije sedam metara i pogodili za 22:20.

Pančevci su odlučili da zaigraju nešto oštrije, što nije prijalo domaćem timu, koji je pri rezultatu 30:27 ostao sa igračem manje. Golom Dejana Babića dva minuta pred kraj meča Šapčani su došli do plus tri i tada je susret bio rešen.