Bogat sportski vikend za Pančevce!

Autor :  apr 07, 2019

Ovaj džudo vikend je počeo u petak nastupom naše sugrađanke Andree Stojadinov.

Andrea Stojadinov na Svetskom Grand Priju u Antaliji (Turska), učenica gimnazije "Uroš Predić" je u konkurenciji do 48 kg osvojila visoko 7 mesto i time će popraviti svoj trenutni plasman (53 mesto) na novoj svetskoj  i olimpijskoj rang listi.

U prvom kolu ona je savladala favorizovanu Rumunku Moniku Ungureanu efektnim bacanjem na ipon. Sledeća protivnica je bila Kineskinja Jao Ksiong koju je Andrea pobedila na vazari.U četvrtfinalu se sastala sa proplasiranom na olimpijskoj rang listi Distrijom Krasnići sa Kosova* od koje je izgubila, da bi se u repasažnom meču sastala sa Slovenkom Marušm Stangar, gde je posle iscrpljujuće borrbe poražena i morala je da se zadovolji sedmim mestom što joj je do sada najveći uspeh na Grand priju.

Na istom takmičenju, ali u nedelju nastupao je naš sugrađanin Bojan Došen,trenutno 40 mesto na svetskoj rang listi koji se u prvom kolu sastao sa Čehom Horah Miahalom. Došen je pobedio efektnim bacanjem na ipon.

Sledeći meč je bio protiv domaćeg takmičara Jazići Fejaza i u prvom minutu je Došen poveo na vazari i iskusno sačuvao prednost do kraja meča.U osmini finala protivnik je Francuz Aleksandar Idir 22 sa svetske liste od kojeg je Došen izgubio iponom i ostvario plasman na deveto mesto.

Subota je bila rezervisana za najmlađe džudoke iz Pančeva!

U sportskoj hali Šumice na Voždovcu održan je tradicionalni "Kup Novi Beograd"na kome je učešće uzelo 469 takmičara iz 42 kluba među kojima su bila i sva četiri kluba iz naše opštine: DžK Akademija Jočić, DžK Pančevo, DžK Jedinstvo i DžK Dinamo koji je posle turnira u Pančevu (pre dve nedelje) u Beogradu (prošle nedelje)još jednom pokazao da je u prvi među jednakima i sa 46 bodova bio najuspešniji i na Kupu Novog Beograda.

Takmičari su osvojili 15 odličja i to ravnomerno rasporedili tako što su osvojili po 5 zlata, srebra i bronzi.

Zlatnim medaljama okitili su se:Nemanja Đurišić,Ilija Anđelović,Uroš Đurišić,Aleksa Đurović i Milena Sekulović.

Malo manje sportske sreće u finalnim borbama imali su:Radanov Nikola,Vuk Veljković,Nikola Mirković,Jana Pejnović,Milica Pešić

Dok su treća mesta i bronzane medalje osvojili:Luka Stanković,Kristijan Balog,Aleksa Lehni,Jovan Božić,Sara Đurđev.

Konkurencija mlađih poletaraca je bila velika tako da je u pojedinim kategorijama bilo i po 40 takmičara.Po tradiciji svi ovi takmičari su imali po 3-4 borbe i svi su osvojili zlatne medalje kao podstrek za dalji rad i napredovanje.Treba napomenuti da u ovoj kategoriji nastupaju deca koja su tek počela da se bave ovom plemenitom veštinoma koja imaju između 4 i 7 godina.

RAGBI : PRVENSTVO BEOGRADA ZA PIONIRE I PETLIĆE

Stadion Kralj Petar bio je domaćin Prvenstva Beograda u ragbiju za pionire i petliće. U konkurenciji pionira učestvovalo je 5 ekipa i to Čelik (Zenica - BIH), Crvena zvezda (Beograd), (Rad Beograd), Loznica (Loznica) i Borac (Starčevo).

Turnir je organizovan po principi "svako sa svakim" gde su Starčevci pokazali najviše umešnosti i sa tri pobede i jednim remijem osvojili prvo mesto.Mladi ragbisti Borca su prvo pobedili Čelik sa 3-1, zatim domaćina ekipu Rada sa 1-0 i ekipu Loznice sa 6-0 dok su sa favorizovanom Crvenom zvezdom odigrali 2-2 te na taj način osvojili prvenstvo Beograda.

Njihove mlađe kolege imale su nešto teži zadatak tako što su u svojoj grupi izgubili od Crvene Zvezde sa 1-2,a pobedili Loznicu sa 3-1 i kao drugoplasirani u grupi ukrštali su sa drugoplasiranom ekipom druge grupe.To je bila ekipa Dinamo 1954 i u vrlo dinamičnoj i neizvesnoj utakmici nije bilo pobednika, tj završeno je 1-1 tako da su petlići Borca podelili treće mesto sa komšijama iz Pančeva.

Trener pionira Igor Tomašić je izjavio da je izuzetno zadovoljan kako nam deca napreduju.

- Uskoro nas očekuju novi turnir i nova dokazivanja, a kruna ove polusezone biće gostovanje sredinom maja u Zenici kod naših sportskih prijatelja, laže Tomašić.

Trener petlića Radivoje Ćosić ocenio je da im je nedostajalo malo sportske sreće u meču sa Zvezdom, ali da ovi momci zaslužuju sve pohvale za prikazan trud i igru.