U svojoj četrdesetogodišnjoj slikarskoj karijeri Jan Glozik je stvorio i izoštrio svoj jedinstven i prepoznatljiv stil. To što čini njegov slikarski rad jedinstvenim jeste ciklus slika velikih razmera, za razliku od drugih slikara koji su naglašavali kolorit slovačke narodne nošnje odeća njegovih ljudi je seljačka.
Naročito česti motivi su bundeve, krčazi za vino, seoski muzičari, ribari. Poznat je po slikama velikog formata.
Prvu sliku impozantnih razmera naslikao je 1992. godine za 190 godišnjicu od osnivanja Kovačice. Zatim je usledila slika povodom 200 godina od osnivanja Kovačice 2002. godine koja je donedavno krasila zidove Galerije naivne umetnosti u Kovačici, čiji je Glozik član od 1989. godine.
Ove dve slike velikih razmera posvećene su jubilejima njegove rodne Kovačice i oslikavaju dolazak Slovaka na takozvanu Donju zemlju.
Glozikove slike krase i Ministarstvo spoljnih poslova Slovačke
Nakon ovih slika usledilo je delo posvećeno temi dolaska Ćirila i Metodija na Veliku Moravu. Ono se nalazi u Ministarstvu spoljnih poslova Slovačke Republike. Za ovo delo tadašnji potpredsednik vlade i ministar spoljnih poslova, Miroslav Lajčak, slikaru Janu Gloziku uručio je Srebrnu plaketu za umetnički doprinos i promociju slovačkog naivnog slikarstva u Srbiji i za razvoj slovačko – srpskih kontakata u oblasti kulture.
Jedno od njegovih dela velikih razmera posvećeno je 500 godišnjici Reformacije i krasi zidove Fakulteta evangeličke crkve Univerziteta Komenskog u Bratislavi.
Za talenat i sveukupan rad usledile su i nagrade: Velika zlatna plaketa za doprinos i prezentaciju Opštine Kovačica i Republike Srbije u Srbiji i inostranstvu, u oblasti likovnog stvaralaštva u 2015. godini u kategoriji pojedinaca.
Te iste godine je na svetskom takmičenju slikarskog stvaralaštva Art Revolution Taipei 2015. godine u dalekom Tajvanu dobio još jedno priznanje. Na takmičenju je učestvovalo više od 4.000 umetnika iz celog sveta. Odabrano je 90 umetničkih radova među kojima su se nalazila i dela naivnog slikara Jana Glozika iz Kovačice. Takmičenje je završeno krajem januara 2015. godine kada je od 90 autora odabrano njih 16, uključujući Glozika. Nagrada pomenutog takmičnenja je bio je direktan plasman na izložbu Art Revolution Taipei 2016. godine, kao i samostalna izložba.
Te godine je Glozik ocenjen Bronzanom plaketom za doprinos u naivnoj umetnosti. Dobio je i nagradu Salona International de arta naive Bucuresti, Rumunija 1999. godine, učestvovao na Drugom Bijenalu naive Trenčin, u Slovačkoj 1996. godine, zatim dobio je i Special award of Gallery Kasper: Prix Suisse et prix Europe de peinture primitive moderne, Švajcarska 1995. godine…
Za sobom ima više od 40 samostalnih i više 75 kolektivnih izložbi, kako u Srbiji tako i u inostranstvu.
Slovačka, Francuska, Italija, Nemačka, Austrija, Finska, Holandija, Portugalija, Velika Britanija, Poljska, Češka, Rusija, Hrvatska, Slovenija, Crna Gora, BIH, Makedonija, Japan, Kina, Kanada, USA su destinacije do kojih je stigla umetnost Jana Glozika.