Seniorsko prvenstvo Srbije u džudou, Pančevci uspešni

Autor :  mar 05, 2019

Sportski centar "Šumice" u Beogradu u subotu 02.03.2019. bio je domaćin seniorskog prvenstva Srbije u Džudou.

Na prvenstvu je učestvovalo 3 takmičara DŽK Dinamo, kao i naši sugrađani Boško Borenović (DŽK Žandarmerija) i Bojan Došen (DŽK Crvena Zvezda).

Anđela Ranđelović kao jedina dama među Džudokama je osvojila 3 mesto i bronzanu medalju iako je još uvek juniorka. takođe junior Vuk Košić ostvario je plasman na sedmo mesto iako je još uvek maloletan, a Igor Omasta je ovog puta ostao bez plasmana.

Pančevci koji nastupaju za beogradske klubove bili su neprikosnoveni u svojim kategorijama i okitili su se titulama šampiona države.

Srbobran je u nedelju bio domaćin 21 međunarodnog turnira za mlađe uzrasne kategorije, koji je okupio 500 takmičara izGrčke, Bugarske, Rumunije, Mađarske, Makedonije, Bosne i Hercegovine i Srbije.

Među 50 klubova učesnika bili su i predstavnici tri naša kluba (Akademija Jočić, Jedinstvo i Dinamo) koji su pokazalizavidan nivo znanja i osvojili pregršt medalja:

Zlatnim medaljama okitili su se:Lehni Kristijan (DŽK Jedinstvo), Anđelović Ilija (DŽK Jedinstvo), Radanov Nikola (DŽK Dinamo), Đurišić Uroš (DŽK Dinamo), Krtenić Andrijana (DŽK Jedinstvo),

Srebrna odličja osvojili su:Dolinga Nikola (DŽK Dinamo), Đurišić Ognjen (DŽK Dinamo), Kovač Ana (DŽK Jedinstvo), Stojanovski Jelena (DŽK Dinamo),

A treća mesta i bronzane medalje su prigrabili:Nemanja Đurišić (DŽK Dinamo),  Milovanović Vuk (DŽK Akademija Jočić), Božić Miloš (DŽK Dinamo). Strigić Golub (DŽK Akademija Jočić), Ilić Mateja (DŽK Akademija Jočić), Ilić Marija (DŽK Jedinstvo), Ćirić Filip (DŽK Dinamo), Mirković Nikola (DŽK Dinamo), Ostojić Marija (DŽK Jedinstvo), Đurović Helena (DŽK Jedinstvo), Sekulović Milena (DŽK Dinamo), Pešić Marta (DŽK Jedinstvo).

Kao najuspešniji u svojim kategorijama proglašene su starije pionirke DŽK Jedinstvo i stariji poletarci DŽK Dinama koje su osvojile po pehar.